علیرضا هاشمی نیا

 
متخلص به

 
دلنشین شالی

 

سايت اختصاصی استاد دلنشين شالی شاعر و نويسنده معاصر ايرانی

 

 


با سابقه فعاليت های ادبی و اجتماعي ، از سال 1364
(سيزده سالگی تا کنون)
 

 

تاريخ افتتاح سايت : چهارم ديماه 1382 خورشيدی مطابق با 23 دسامبر
2002 ميلادي مصادف
 با ميلاد با سعادت حضرت امام رضا (ع) و حضرت عيسي بن مريم (ع)

 

English Version

تماس با دلنشين

     فيلمها عکسها کتابها بيوگرافي صفحه اصلي

 

  استاد علیرضا هاشمی نیا متخلص به دلنشین شالی در اول خرداد سال 1351 در شهرستان شال واقع در 120 کیلومتری غرب شهر تهران در کشور ایران به دنیا آ مد .

  استاد علیرضا هاشمی نیا دهه اول عمر خود را با جدیت و کوشش در امر تحصیل و نیز تفکر و پژوهش در برخی از اموراز جمله عرفان نظری و عملی و توجه به امور علمی از جمله علوم پزشکی و نجوم طی کرد و با اینکه در ایام خردسالی و کودکی قرار داشت به بسیاری از امور که در دوران جوانی معمول است می پرداخت .

 دهه دوم عمر وی یعنی از 10 تا 20 سالگی دوران حساستری بود . وی در این دهه به مسائلی چون پزشکی و نجوم توجه خاص داشت و در 14 سالگی به نویسندگی و شعر روی آورد و در 17 سالگی اولین کتاب خود را با عنوان نغمه های فرزند شال منتشر کرد و در 19 سالگی دومین کتاب وی با عنوان شکوفه های دلنشین شالی منتشر شد . همچنین وی در این دهه به مسئله حقوق زنان توجه جدی نشان داده و با اینکه نوجوان بود از دفاع از حقوق زنان از هیچ کوششی دریغ نمی کرد ضمن آنکه در 17 سالگی به مطبوعات روی آورد و پس از طی دوره هائی تخصصی به عنوان خبرنگار و گزارشگر در روزنامه ها و هفته نامه ها  فعالیت کرد .

دهه سوم عمر وی یعنی از 20 تا 30 سالگی شامل فراز و نشیبهای بسیاری بود . وی در این دهه به عنوان یک روزنامه نگار مجرب و سردبیر ویژه نامه های مطبوعاتی فعالیتهای چشمگیری را انجام داد و همچنین به عنوان مدرس به امر تدریس پرداخت ضمن آنکه در سمت مدیر باشگاه کانگفو توآ و سرپرست تیم فوتبال به جامعه ورزشی ایران خدمات شایانی کرد .

در طول این سالها استاد علیرضا هاشمی نیا در عرصه دفاع از زنان مرحله تازه و بسیار مهمی را شروع کرد که از جمله آنها می توان به ایراد صدها مورد سخنرانی در استانهای مختلف ایران و چاپ و انتشار صدها مورد مقاله و مطلب در مطبوعات اشاره کرد وی همچنین به خاطر عشق شدیدی که به دانش آموزان استثنائی داشت ( دانش آموزان عقب مانده ذهنی – ناشنوا و نابینا ) در زمینه مدرسه سازی و حل مشکلات این قشر معصوم زحمات زیادی متحمل شد .


 از جمله زحمات دیگر وی در این دهه خدمت صادقانه به عرصه صنعت و معدن کشور و حل مشکلات کارخانجات بود . استاد دلنشین شالی به خاطر علاقه ای که به زادگاهش شهر شال داشت در این سالها در جهت معرفی این شهر و رفع مظلومیت آن می کوشید . وی در سال 1380پنج اثر دیگر خود را تحت عناوین سلام بر تو ای زن – طفل خاکی و مام افلاکی – در عالم رؤیا – شرحی بر عرفان نظری و علمی و رؤیای دلنشین منتشر کرد .

 استاد دلنشین شالی از سال 1381 دهه چهارم عمرش را آغاز کرده است و  همچنان در عرصه های ادبیات – مطبوعات – احقاق حقوق زنان – رفع معضلات اجتماعی و فرهنگی و ...فعالیت دارد . وی در سال 1382 هشتمین اثر خود را با عنوان در حسرت خوشبختی منتشر کرد و در سال 83 نهمین اثر خود را با عنوان احساسات پاک و سپس دهمین اثر خود را با عنوان در جستجوی پاکی ها به چاپ رساند . سپس به ترتیب یازدهمین اثر خود را با عنوان دیوان دلنشین شالی - دوازدهمین اثر را با عنوان آوای یتیمی ، سیزدهمین اثر با عنوان معصومیت جاودانه ، چهاردهمین اثر با عنوان حقوق زن در قرآن و پانزدهمین اثر را با عنوان خاطرات یک نوجوان و شانزدهمین اثر خود را با عنوان حکایتهای دلنشین  منتشر کرد. پس از چندی هفدهمین و هجدهمین آثار وی با عناوین غزلهای دل نشین و دوبیتیهای دل نشین منتشر شد. در بهار 1390 خورشيدي نوزدهمين اثر وي با عنوان کليات دلنشين شالي منتشر گرديد.


استفاده از مطالب سايت با ذکر نام و آدرس سايت آزاد ميباشد